fb
 
Jantra joga

 
 

Co se u nás děje
Kurzy jógy a vědomého dýchání - "Dech života"
Pravidelně se na Taře konají každé úterý a čtvrtek v podvečer kurzy s prvky tibetské léčivé jógy, pod vedením naší „domácí“  instruktorky Vlasty Hodanové. Tyto kurzy jsou vedené po internetu a kromě jógových nadšenců z Karlových Varů se jich účastní i cvičící z Prahy, Plzně a Vyhlídek u Českých Budějovic a dokonce i ze zahraničí. Podmínkou k účasti na nich je absolvování vstupního kurzu, na kterém nejprve podá Vlasta úvodní výklad k této józe a následně jí i osobně předcvičuje. Tyto vstupní kurzy probíhají na Taře zpravidla o víkendech 1 – 2x měsíčně a je potřeba se na ně s dostatečným předstihem přihlásit přes kontaktní formulář v kontaktech našeho webu.
Přijďte mezi nás... :-)
Co je to tibetská léčivá jóga? Je to jóga, z níž mohou mít užitek zkušení jogíni i úplní začátečníci. Je buddhistickou obdobou hinduistické hathajógy. Tento systém cvičení zahrnuje pohyby těla, dechová cvičení a vizualizace. Původně tuto praxi předávali mahásiddhové v Indii a Oddijáně. V současnosti najdeme tibetskou léčivou jógu ve všech školách tibetského buddhismu spolu s anuttaratantrami. Všeobecně je známá pod tibetským termínem trulkhor, jemuž v sanskrtu odpovídá termín jantra. Cílem cvičení této jógy je objevení prvotního stavu, naší skutečné lidské kondice. Jejím prostřednictvím si také můžeme léčit mnoho nemocí vzniklých na fyzické, energetické i mentální úrovni.
Retreat Buddhy Medicíny s Annou Elisabeth Bach
V současné době probíhá registrace na 5. ročník retreátu Buddhy medicíny s Annou Elisabeth Bach, který se bude konat v Tara centru 18.-21.8. 2016. O tuto akci je vždy veliký zájem, takže pokud se chcete zúčastnit, zaregistrujte se přes naše webové stránky co nejdříve zde...
Těšíme se na Vás :-)
Dětské pobytové a příměstské tábory o prázdninách
na Tara centu v Karlových Varech
V současné době pro Vaše děti připravujeme na období letošních letních prázdnin 3 turnusy dětských táborů, které se budou konat na Tara centru v Karlových Varech. U těchto táborů si budete moct vybrat jak pobytovou, tak příměstskou (se spaním doma) variantu.